Haftalık grafiklerde 11400$ ve 6000$ yatay seviyelerinin Bitcoin için önemli olduğunu düşünüyorum. Tabi bu iki seviye arasındaki bant genişliği hayli büyük görünüyor. Ancak, Bitcoin’in bu yatay bantlar arasında geçirdiği zaman dilimi hatırı sayılır derecede uzun. Dolayısı ile bu bantların dışında haftalık kapanış yapılması ivmeli hareketleri beraberinde getirecektir. Mevcut duruma baktığımızda ise 7450$ seviyesinin destek olarak gündemde olması gerektiğini söyleyebilirim. Haftalık olarak bu seviyenin altında gerçekleşecek bir kapanışın satış baskısını artıracağını düşünüyorum. Yukarıda da 9100$ seviyesi yataydaki önemli direnç bölgemizi oluşturuyor.

Haftalık grafikte Fibo seviyelerini inceleyecek olursak; BTC fiyatının Fibo50 (8560$) seviyesinden satış baskısı ile karşılaştığını görüyoruz. Satış baskısı devam edecek olursa Fibo618 (7340$) seviyesinin destek olarak takibimizde olmalıdır. Yeni alım, stoploss ya da kar realizasyonu için Fibo seviyelerini kullanmanın faydalı olduğunu düşünüyorum. Grafik üzerindeki hareketli ortalamalarda ise; 50 günlük hareketli ortalamanın (EMA-50) destek olarak çalıştığını görüyoruz. Benzer şekilde 21 günlük hareketli ortalamada (EMA-21) direnç olarak karşımıza çıkıyor.  EMA-50 seviyesinin üzerinde kalındığı sürece yeniden EMA-21’in test edileceğini değerlendiriyorum.

Günlük grafikte; üçgen formasyonunun aşağı kırılmasının ardından sert satışların geldiğini ve BTC fiyatının 7800$ seviyesinin desteğinde yatay hareket ettiğini görüyoruz. Bu haftaki harekete baktığımızda ise 7800$ seviyesinin yeniden test edilmesinin ardından yukarı yönlü güzel bir yükseliş gerçekleşmiş. Ancak günlük EMA-21 seviyesinin üzerine maalesef geçiş yapılamamış. RSI değeri de 30 seviyesinde ikili dip yapıp yukarı hareketine başlamış. Önümüzdeki hafta içerisinde EMA-21 seviyesi geçilecek olursa 8800$ ve 9100$ seviyelerine doğru hareketin devam edeceğini değerlendiriyorum. Olumsuz piyasada 7800$ seviyesi aşağı kırılırsa satış baskısı artabilir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.